מידע כללי

לאחר פטירת אדם והטיפול בהלוויה ובקבורה נדרשת המשפחה לטפל בכל הכרוך בשינוי למעמד של נפטר או נפטרת. חלק מהטיפול הוא ביורוקרטי באופיו וכרוך במילוי טפסים, בקבלת מידע ובמתן מידע למוסדות שונים, כגון: ביטוח לאומי, בנקים, רשויות, ביטוחים פרטיים, בתי משפט, בתי דין, צווי ירושה וכדומה.

לצורך השלמת מתן המידע למוסדות אלה יש צורך בדרך כלל בתעודת פטירה מקורית המתקבלת בלשכות רישום האוכלוסין (משרד הפנים) בכמה העתקים. אפשר למלא בקשה לקבלת תעודת פטירה כשבועיים‒שלושה לאחר מועד הפטירה באתר משרד הפנים.

כדי לקבל מענק שארים, לבן הזוג או לבת זוג של המנוח או המנוחה, יש לפנות לביטוח לאומי לבדיקת זכאות ולמלא טפסים מתאימים. המענק הוא חד-פעמי. כדאי לבדוק את הזכויות המגיעות לשארי המנוח מן המוסדות השונים. לשם כך אפשר להיעזר בשירות ייעוץ לאזרח (שי"ל) הפועל בעיר – לחץ להפניה לאתר העירייה.

אם מדובר במנוח או במנוחה עריריים לפי הגדרות הביטוח הלאומי, אפשר שהמוסד לביטוח לאומי ישתתף בהקמת המצבה. דבר זה כרוך באישור זכאות של הביטוח הלאומי. לחץ להפניה לאתר ביטוח לאומי.

אישור קבורה

אפשר לבקש מחברה קדישא אישור על קבורת המנוח או המנוחה, על כך שנפטרו ונקברו בתאריך מסוים. אישור קבורה זה אינו בבחינת תעודת פטירה למוסדות רשמיים, אלא בדרך כלל בעבור מקום העבודה וכדומה.

תעודת פטירה

לשם פנייה למוסדות רשמיים יש להצטייד כאמור בתעודת פטירה המתקבלת בלשכות רישום האוכלוסין (משרד הפנים) בכמה העתקים. בדרך כלל אין צורך להמתין בתור ואפשר לקבל מסמך זה במזכירות הלשכה לרישום אוכלוסין. אפשר גם להזמין תעודת פטירה באמצעות המרשתת (אינטרנט). יש למלא בקשה לקבלת תעודת פטירה כשבועיים או שלושה לאחר מועד הפטירה באתר משרד הפנים. בתהליך ההזמנה יש להקליד את מספר הזהות של המנוח או המנוחה וכן יש לציין על הטופס, אם נדרש, רישום סיבת המוות.

תיעוד טפסים

החברה קדישא משתדלת לשמר העתק של טפסים המגיעים לידה תחת תיק הנושא את שם המנוח או המנוחה. בדרך כלל אפשר לקבל העתק תיעוד מהמידע שהצטבר ככל שזה אכן נעשה. אנו נותנים שירות זה כמחווה לציבור ובלא תשלום.

בימים אלה מתכוונת החברה קדישא לבנות דפי הנצחה מקוונים, שבהם יוכלו המנציחים להעלות תמונות, הספד, היסטוריה, סרטונים, תזכורות וכן הדלקת נר וירטואלי. השירות יונגש לציבור במהלך 2019. זאת ועוד, המשפחה תוכל לבקש מהחברה קדישא לפרסם מועד אזכרה שונה מהמועד העברי הקבוע ולהשתמש באתר כפלטפורמה למסירת מידע למשפחה ולמשתתפים.

האתר נמצא בהרצה ויעלה באופן מלא ב 01/01/21

 

חברה קדישא כפר סבא

רחוב הכרמל 57 כפר סבא

טלפון: 09-7672478

 

תנאי שימוש באתר ומדיניות פרטיות

כל הזכויות שמורות לחברה קדישא כפר סבא